Pestovanie v meste

Čo robiť na záhradke v máji?

Čo robiť na záhradke v máji?

V máji to už na našej balkónovej záhradke žije naplno. Zbierame prvú úrodu šalátu,byliniek,kvetov a cibuliek a postupne pridávame ďalšie rastliny. V polke mája už konečne dostanú väčší kvetináč a svoje stále miesto na balkóne aj sadeničky paprík a rajčín, ktoré sa ešte stále tlačia na parapete za oknom.
Komunitné záhrady v Bratislave, časť 1.

Komunitné záhrady v Bratislave, časť 1.

Komunitné záhrady sú v súčasnosti, hneď po balkónoch a predzáhradkách, druhou najrozšírenejšou možnosťou pestovania ovocia a zeleniny priamo v meste. Nie je tomu inak ani vo väčších mestách po celom Slovensku - v Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Kežmarku aj Prešove postupne pribúdajú komunitné záhradky. A prirodzene, veľkej obľube sa tešia aj v Bratislave.
Ako si vysadiť box na pestovanie

Ako si vysadiť box na pestovanie

Vždy som veľmi chcela mať na balkóne veľký drevený box a pestovať v ňom mix rôznej zeleniny a jedlých kvetov. A minulý víkend sa mi to konečne splnilo! :) Je síce len taký veľký ako dovolili priestorové možnosti nášho balkóna, no o to sa z neho viac teším. Zatiaľ sa v ňom dočasne ubytovali šaláty, ale už čoskoro pribudnú aj rajčiny a aksamietnice.
Pestovanie v kokosovom vlákne

Pestovanie v kokosovom vlákne

Keďže sa snažím robiť všetko pre to, aby bola moja balkónová záhradka maximálne ekologická, preferujem substráty, ktoré neobsahujú žiadne pridané umelé hnojivá, ale ani rašelinu, ktorá sa v prírode tvorila milióny rokov a jej ťažba výrazne narúša naše životné prostredie a poškodzuje vzácne biotopy.
Čo robiť v apríli?

Čo robiť v apríli?

Apríl je prvý mesiac, kedy záhradka po zime tak naozaj ožíva a zelenie. Bylinky po zime opäť vyrástli a spevneli, čučoriedky a egreše nahodili listy a kde tu vidieť už aj prvé kvietky. Dokonca aj jahody už zakvitli! Rebarbora má už dobrých 20 cm a hrášok konečne vyšiel spod zeme a hľadá o čo by sa obmotal.

Stránky

Subscribe to RSS - pestovanie v meste